دانلود رایگان مقالات مهندسی پزشکی

ارسال شده در ۳۰ مهر ۱۳۹۴ / دسته بندی: مقاله رایگان / ۳ دیدگاه


دانلود رایگان مقالات مهندسی پزشکی که توسط گروه مهندسی اریکه برای شما آماده شده است. یکی از مشکلات پژوهشگران و دانشجویان عزیز در تمامی مقاطع تحصیلی به خصوص دوره های کارشناسی ارشد و دکتری، دسترسی آسان به مقاله های مرتبط با رشته مهندسی برق در مجلات معتبر بین المللی است. گروه مهندسی اریکه این وظیفه را بر خود دانسته که پایگاه جامعی از مقالات تهیه و به صورت رایگان در اختیار دانشجویان عزیز قرار دهد.و

دانلود رایگان مقالات مهندسی پزشکی

در مهندسی پزشکی با تلفیقی از علوم مهندسی برطرف کردن نیازهای پزشکی در زمینه ساخت و نگهداری تجهیزات و نیز ساخت ابزارهای پزشکی برای کاربردهای پیشگیری، تشخیص و درمان بیماریها مد نظر می‌باشد. این رشته کاربرد علوم فنی و مهندسی است در یاری‌رساندن به پزشکان در تشخیص و درمان بیماری‌ها.

دانلود رایگان مقالات مهندسی پزشکی

مهندسی پزشکی یکی از تازه‌ترین رشته‌هایی است که قدم به عرصه دنیای تکنولوژی جهانی نهاده و این رشته بدین منظور شکل یافته تا پزشکان را در تشخیص و درمان یاری دهد. مهندسی پزشکی دقت و تنوع در تشخیص را گسترش داده‌است بطوری که تشخیص بدون دستگاه‌ها امکان‌پذیر نیست. تاکنون دستگاه‌هایی از جمله EEG ,ECG ,MRI ,CT-Scan کمک بسیار بزرگی به پزشکی نموده‌اند و هم راستای وسایل تشخیصی وسایل و ملزومات درمانی گسترش یافته تا بیماران را به گونه‌ای تحت درمان قرار گیرند که می‌توان سمعک، ونتیلاتور، دیالیز (تراکافت)، اولتراسوند و کاربردهای متعدد لیزر را نام برد. مهندس پزشکی در گام‌های اولیه بهره‌برداری، تعمیر، پشتیبانی و نگهداری و تنظیم و استانداردسازی دستگاه‌ها را انجام می‌دهد و در مراحل بالاتر توسعه، ارتقاء و بهبود دستگاه‌های پزشکی و یا حتی می‌تواند به طراحی و ساخت یک دستگاه اقدام کند. در این رشته به علت ابداعات و نوآوری وسیعی که صورت می‌گیرد شاخه‌های جدیدی از مهندسی پزشکی سازمان می‌گیرند که شرح مختصری از زیرشاخه‌های این رشته ذکر شده‌است.

دانلود رایگان مقالات مهندسی پزشکی

دانلود رایگان مقالات مهندسی پزشکی

3 دیدگاه در “دانلود رایگان مقالات مهندسی پزشکی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.