دانلود رایگان سورس کدهای کتاب Pascal پیام نور

ارسال شده در ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ / دسته بندی: حل المسایل / بدون دیدگاه


زبان برنامه‌نویسی رایانه ای پاسکال یکی از زبان‌های مشهور برنامه‌نویسی سطح بالای متداول است. پاسکال به عنوان زبان ساده شده زبان ALgOL طراحی شد و مقاصد آموزشی داشت. این زبان توسط نیکلاوس ویرت (Niklaus Wirth) پروفسور دانشگاه پلی تکنیک زوریخ در سوییس در سال‌های ۱۹۶۸ و ۱۹۶۹ طراحی شد و در سال ۱۹۷۰ به عنوان یک زبان کارآمد و کوچک به منظور پیش برد و توسعه مهارت‌های برنامه‌نویسی با استفاده از برنامه‌نویسی ساخت‌یافته و ساختمان داده‌ها، منتشر گردید. نام زبان پاسکال از نام بلز پاسکال، ریاضی‌دان فرانسوی، الهام گرفته شده است. پاسکال یک زبان برنامه‌نویسی امری و ساخت‌یافته تأثیر گذار می‌باشد که از خصوصیات این زبان می‌توان به سادگی فراگیری آن اشاره کرد.

استاندارد این زبان برنامه‌نویسی در سال ۱۹۸۳ نوشته شده است و دو سازمان IEEE و ANSI آن را تائید کرده‌اند. هم اکنون این زبان بیش‌تر به‌عنوان زبان برنامه‌نویسی آموزشی برای مبتدیان در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود. سادگی و تجرید خوب این زبان امکان برنامه‌نویسی راحت بدون نیاز به آگاهی از ساختارهای پیچیدهٔ زیرین سیستم‌عامل را می‌دهد. یک نسخه برگرفته از پاسکال که با عنوان Object Pascal شناخته می‌شود، برای برنامه‌نویسی شی گرا طراحی شد.

دانلود رایگان سورس کدهای کتاب Pascal پیام نور

دانلود رایگان سورس کدهای کتاب Pascal پیام نور

یکی از دغدغه های دانشجویان پیام نور این است که سورس کدهای کتاب Pascal که در ترم اول به دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر (گرایش های نرم افزار و سخت افزار) در دسترس نیست. در این مطلب، تمام کدهایی که درون متن کتاب قرار گرفته است، به صورت رایگان در اختیار قرار گرفته است تا براحتی دانلود و استفاده کنید.

در این بسته، ۴۲ فایل قرار دارد که شامل تمرینات زیر میباشد:

استفاده از پارامتر های جمع، ضرب، تقسیم و …
استفاده از آرایه ها
استفاده از توابع دریافت ورودی و نمایش خروجی
استفاده از توابع If، While
و …

تمامی فایلها با پسوند pas.* هستند که براحتی قابل استفاده در نرم افزار پاسکال هستند.

دانلود کنید

دانلود Turbo Pascal v1.5 Win – با حجم ۳٫۲ مگابایت

دانلود Turbo Pascal v7.0 – با حجم ۲٫۲ مگابایت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.