آموزش نرم افزار Cadence

ارسال شده در ۱ شهریور ۱۳۹۵ / دسته بندی: آموزش نرم افزار / ۵ دیدگاه


1

2

نرم افزار Cadence قدرتمندترین نرم افزار در زمینه طراحی مدار، طراحی لی اوت (جانمایی یا Layout) و مدارهای مجتمع (IC) می ­باشد. این نرم افزار شامل چندین قابلیت است که از آن جمله می­ توان به رسم شماتیک مدار و طراحی Layout آن اشاره کرد.

Cadence یکی از جدیدترین و جذاب ترین نرم افزارها در زمینه مهندسی برق و الکترونیک می ­باشد که اخیرا توجه بسیاری از دانشجویان و اساتید را به خود جلب کرده است. این نرم افزار برای دانشجویان دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری بسیار سودمند می ­باشد.

این نرم افزار در محیط لینوکس کار می­ کند، اما قابلیت نصب شدن بر روی ویندوز از طریق ایجاد یک فضای مجازی لینوکس را نیز دارد. این فضای مجازی از طریق نصب نرم افزارVMware workstation بر روی ویندوز ایجاد می­ شود. این نرم افزار در وبسایت p30download با لینک http://p30download.com/fa/entry/60296/ قابل دانلود می­ باشد.

آموزش گام به گام این نرم افزار شامل شماتیک و لی اوت و مراحلی که باید از شماتیک و لی اوت تا گرفتن post layout simulation طی شود به زودی توسط گروه مهندسی اریکه تهیه و تدوین می شود. لذا، خواهشمند است علاقمندان به یادگیری این نرم افزار با پیشنهادهایشان ما را در تدوین این مجموعه ­های آموزشی یاری نمایند.

5 دیدگاه در “آموزش نرم افزار Cadence

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.